Mestre Marcio

MESTRE MARCIO

Grupo de Capoeira Muiraquitã

Toronto / KANADA

– MARCO MORAES MENDES –

Mestre Marcio Mendes Brezilya Macapa-AP doğumlu olup, Brezilyanın Amazon Bölgesinde Belem Şehrinde Büyümüştür.

Capoeira ile ilk teması çocukluk döneminde sokakta olmuştur .ilk dönemlerde bir hocası olmadan serbest şekilde kendi başına çalışmış ve

17 yaşında Capoeira Angola Ustası Mestre Bezerra ile tanışıp onun öğrencisi olmuştur .

5 yıl Mestre Bezerra ile çalıştıktan sonra , Mestre Bezerra nın gözetiminde Para Unıversitesinde Capoeira Eğitimi vermeye başlamıştır.Ve sayısız organizasyonlara festivallere imza atmıştır .

Mestre Marcio 1999 yılında Kanada – Torontoya taşınarak ilk olarak Escola de Capoeira Angola ve daha sonrada Muiraquitã Capoeira okulu kurmuştur.İngiltere ,Fransa ,Portekiz ,Türkiye,Brezilya, Karayip lerde bulunan Trinidad ve birçok ülkede dersler vermiş çok büyük organizasyonlar düzenlemiştir .

Capoeira sanatı yanında Kesici ve Delici Aletler ustası Olan Mestre Marcio ,Amerika ve Canada Özel Askeri Birliklerine ZOR SARTLAR ALTINDA HAYATTA KALMA SANATI Kursuda vermektedir…

Mestre Marcio , Kanada Capoeira Konfederasyonunun kurulmasında büyük çalışmalar yapmıştır. Şuan Kanada Capoeira Konfederasyonu’nun daimi üyelerindendir.

Kanada Toronta da Ulusal Capoeira Derneğini kurarak Associação Muiraquitã Capoeira Çatısı altında ;

Toronto Üniversitesi, York Üniversitesi, Batı Indias Üniversitesi ve Pará Federal Üniversitesi ve birçok özel Spor Tesislerinde Angola Stilinde Capoeira eğitmenliği yapmaktadır.

Mestre Marcio Mendes , Associacao de Capoeira Jogo de Luta kurucusu Professor Tigre Branco Tarafından 21,22,23 / 05 / 2013 tarihlerinde Türkiye’ye davet edilmiş ve CAPOEIRA ANGOLA Sitilinde WORKSHOP Düzenlemiş ve BATIZADO ya Katkıda bulunmuştur.

Beline Corda Takmayan Mestre Marcio ya ,Professor Tigre Branconun ögrencileri tarafından sorulan ^^ NEDEN CORDA TAKMIYORSUNUZ?^^Sorusuna şu cevabı Vermiştir.

EVET BEN MESTREYIM , UZUN ZAMANDIR HOCAM MESTRE BEZERRA ILE CALIŞTIM . HOCAMI BABAM OLARAK GORUYORUM. HOCAM HALEN HAYATTADIR,YAŞAMAKTADIR, VE BENDE ONA OLAN SAYGIMI GÖSTERMEK İÇİN BELİME MESTRE CORDASINI TAKMIYORUM VE HOCAM HAYATTA KALDIGI SÜRECEDE TAKMAYACAGIM .

OBRIGADO MESTRE MARCIO .. MUITO SALVE

 

Adres : 433 Wilson avenue Toronto

Tel: 416-702-2153

www.mestremarciomendes.wordpress.com

http://www.muiraquitacapoeira.com/

www.canadacapoeira.com